Menu Zamknij

Co tu znajdziesz?

Sprawdzone w praktyce sposoby jak żyć i nie zwariować, nawet jeśli świat wali się nam na głowę. Życie bez napinki, gdy wszystko układa się jak po maśle, to żaden wyczyn. Ale zachować spokój, kiedy sprawy nie mają się dobrze, to zadanie wymagające nie lada hartu ducha. Wtedy szczególnie przyda się odrobina dystansu do siebie i świata oraz szczypta poczucia humoru. Najważniejsze jednak, by nie dać się zwariować. Są na to sposoby – proste, dostępne dla każdego, nie wymagające inwestycji i poświęceń. Ja przetestowałam na sobie większość z nich.

Z całą pewnością nie znajdziesz tu jednak porad rodem z publicznych wystąpień mówców motywacyjnych. Dla mnie bowiem te budzące chwilowy entuzjazm prezentacje w życiu najczęściej się nie sprawdzają. Aby zmienić jakość swojego życia trzeba, przede wszystkim, zacząć pracę od wewnątrz, od samego siebie. Tam szukać mądrości, spokoju i zrozumienia. Zaufać intuicji. Wtedy sprawy zaczynają układać się najlepiej jak mogą, w danym momencie i w danych warunkach.

Pamiętam, że gdy walczyliśmy z mężem o byt po bankructwie firmy, z kilkuset tysięcznym długiem na karku, brakiem pracy i pomysłu „co dalej”, wszelkie porady w stylu „jesteś zwycięzcą!” „Uwierz w siebie i wygraj”, „Jesteś wielki/wielka”, od których aż gęsto w internecie, sprawiały, że miałam jedynie ochotę popluć monitor komputera. Postanowiłam więc sama znaleźć drogę. I dzisiaj wiem już jak żyć bez napinki. I wiem też, że nie boję się już niczego.

Jeśli Ci się spodobało, podaj dalej :)
Translate »