Menu Zamknij

o mnie

Przez większość swojego życia traktowałam je jak „Bieg Katorżnika”. Biegłam więc bez wytchnienia, potykając się co rusz, z poobijanymi kolanami, z bólem w plecach, zadyszana i z kolką… Biegłam, bo tak przecież należy, tak robią dorośli, odpowiedzialni ludzie. Kiedy dobiegłam do 40-tki, zaczęłam podejrzewać, że chyba nie wiem dokąd i po co biegnę…. ale to były tylko chwilowe przebłyski. Po kolejnych 4 latach byłam już jednak pewna – jeśli się nie zatrzymam, to nie zauważę, że żyję.

A kiedy stanęłam i złapałam oddech, mogłam rozejrzeć się wokół i dostrzec, że życie – nawet jeśli nas nie rozpieszcza – to najwspanialsza rzecz, jaką mamy. Co więcej, to my decydujemy czy będziemy rozpieszczani czy też nie. Wiem, trudno w to uwierzyć, od razu pojawia się sceptyczny racjonalizm, który każe wierzyć, że nie mamy wpływu na okoliczności. No, pewnie, że nie mamy. Ale mamy wpływ na to, jak do tych okoliczności podejdziemy.

Dlatego powstał ten blog – na własnym przykładzie chcę pokazać, że nawet nadwrażliwcy z zaburzoną samooceną mogą – przy odrobinie dobrej woli –  przeżyć swoje życie bez niepotrzebnych stresów i tytułowej napinki. Mogą zhakować życie tak, by stało się łatwiejsze, przyjemniejsze i radośniejsze.

Od wielu lat eksploruję filozofie Dalekiego Wschodu i staram się przełożyć ich nauki na realia świata zachodniego, dzięki czemu mogą być przydatnym narzędziem w radzeniu sobie z codziennymi problemami.
Od 2003 roku praktykuję jogę, wykorzystuję także techniki medytacyjne z różnych części świata do pracy nad sobą. Dzięki temu łatwiej zachować mi wewnętrzny spokój i dystans do rzeczywistości.
Czy to oznacza, że moje życie wolne jest od wszelkich problemów? Oczywiście, że nie. Czy potrafię sobie z nimi lepiej radzić? Oczywiście, tak. Chętnie więc podzielę się moim doświadczeniem.

Prowadzę warsztaty medytacji i mindfulness, które są całkowicie neutralne światopoglądowo, nie związane z jakąkolwiek religią czy systemem wierzeń. Jestem autorką książek: „Joga bez napinki” (Sensus 2016), „Odczarować medytację” (Sensus w 2017), „Medytacja dla zabieganych” (Sensus 2019). Na stałe współpracuję z Fundacją Hinc Sapientia.

Więcej informacji na mojej stronie www.dorotamrowka.com

Dorota Mrówka

Jeśli Ci się spodobało, podaj dalej :)
Translate »